Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Apel Powiatowego Inspektora Sanitarnego do przedsiębiorców z powiatu nowodworskiego.

Długo oczekiwane wakacje w końcu wystartowały. Przed nami dwa miesiące letniej, słonecznej pogody i wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że w dalszym ciągu należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakrywajmy nos i usta, zachowujmy dwumetrowy dystans, dezynfekujmy ręce.

 

W związku z rozpoczęciem sezonu turystycznego, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim zwrócił się z apelem do przedsiębiorców z powiatu nowodworskiego.

Szanowni Państwo Przedsiębiorcy powiatu nowodworskiego,

Zwracam się do Państwa z apelem i prośbą o sumienne przestrzeganie wytycznych epidemicznych, szczególnie w handlu, gastronomii i usługach turystycznych. Od pewnego czasu daje się zauważyć odejście przez mieszkańców, a szczególnie przez turystów, od noszenia maseczek, dezynfekcji dłoni i zachowania dystansu społecznego. Jeśli nie będziecie Państwo, prowadząc działalność gospodarczą, przypominać o tym i nie będziecie wymagać tego od klientów, może się okazać, że chcąc ulżyć im podczas wypoczynku krzywdzicie innych, także siebie.

Intencją Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie jest karanie obywateli, podobnie życzliwie do tej trudniej sprawy podchodzą służby porządkowe. Jednakże w przypadku wystąpienia zachorowań będziemy zmuszeni objąć kwarantanną osoby wypoczywające z chorym w obiekcie turystycznym, korzystające z tych samych lokali handlowych oraz usługowych, co nie tylko utrudni i zdezorganizuje Państwa działalność, ale może narazić na stratę wizerunkową w oczach kolejnych klientów. Działajmy wspólnie, aby lato 2020 było bezpieczne dla wszystkich, a dla Państwa także zyskowne!

dr Tomasz Bojar-Fijałkowski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim”

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.